X-BIONIC® SPHERE

 Šamorín, Slovensko

 

 

Areál sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Dunaja pri meste Šamorín, ktoré je známe svojou bohatou históriou chovu koní. Hlavná kompozičná os, vo forme zelenej promenády, je rovnobežná s brehom rieky. 

Rezort x-bionic® sphere o celkovej rozlohe viac ako 1 000 000 m2 ponúka profesionálne podmienky pre 27 olympijských športových disciplín. Jeho súčasťou je jedno z najmodernejších a najväčších olympijských jazdeckých centier na svete. Okrem športových zariadení tu však môže návštevník využiť i kongresové centrum, X-BIONIC® hotel, zrelaxovať sa v aquaparku a luxusnom wellness centre, či užiť si gurmánsky zážitok v jednej z reštaurácií a barov.

Architektúra budov rezortu je špecifická použitím veľkorozponových lepených nosníkov. Palete materiálov dominuje drevo, prírodný kameň, trapézové plechy a biela plachtovina.

X-BIONIC® equestor SPHERE

Najväčší podiel rezortu x-bionic® sphere zaberá x-bionic® equestor sphere venujúci sa jazdeckým športom, s rozlohou 379 167 metrov štvorcových. Bol navrhnutý v úzkej spolupráci s Prof. Dr. Arno Gegom, vedúcou osobnosťou v navrhovaní jazdeckých zariadení v Nemecku. Areál ponúka špičkové podmienky pre hosťovanie najprestížnejších svetových jazdeckých súťaží a podujatí. Jazdcom a ich koňom však tiež poskytuje profesionálne, vysoko kvalitné vybavenie na tréning. 

X-bionic® equestor sphere obsahuje tri piesočné a tri trávnaté parkúrové dvory (o celkovej ploche 52 929 metrov štvorcových), pretekársku trať, dve jazdecké haly, stajne so skoro sedemsto ustajňojacími boxmi (letné: 440 boxov, zimné: 198 boxov, klubové: 45 boxov), dve divácke tribúny, ktoré pojmú viac ako 2600 divákov, Rider 's Club, reštauráciu “Farrier´s” a niekoľko menších foriem architektúry.

 

Rozvoľnený urbanistický koncept pomáha zvýrazneniu hlavných dominánt strediska - jazdeckej haly a hlavnej tribúny.

Hlavný vchod do equestor sféry je zvýraznený sochou koňa, v súčasnosti najväčšou na svete. Dynamika a sila sochy je dosiahnutá pomocou tisícov individuálne zváraných platní z nerezovej ocele, ktoré tvoria 8,3 metra vysokú hmotu. Autorom sochy je prominentný maďarský umelec Gábor Miklós Szőke.

Projekty v kategórii

Aqua Aréna je súčasťou AQUAPARK
Aquapark, Šamorín, Slovensko
podorys_promenada.jpg PROMENÁDA
Šamorín, Slovensko
Gymnastic_hallindoor_Beckerarchitekti.jpg GYMNASTICKÁ HALA
Šamorín, Slovensko
jazdeckahala_01_Beckerarchitekti.jpg JAZDECKÁ HALA
Šamorín, Slovensko
7_tehelne.jpg KÚPALISKO
Bratislava, Tehelné pole, Slovensko
2_banskabystrica.jpg ŠPORTOVÁ HALA
Banská Bystrica, Slovensko
kupalisko1.jpg KÚPALISKO
Šaľa, Slovensko
Atrnavahala1.jpg ŠPORTOVÁ HALA
Trnava, Slovensko
kosice_6.jpg ATLETICKÁ DRÁHA
Košice, Slovensko
tribuna.jpg TRIBÚNA
Martin, Slovensko
stiavnica_1_mod.jpg ATLETICKÁ DRÁHA
Banská Štiavnica, Slovensko
2_puchberg.jpg ŠPORTHOTEL
Puchberg am Schneeberg, Rakúsko
sekule02_Beckerarchitekti.jpg AQUAPARK
Sekule, Slovensko
viz3.jpg AQUAPARK
Komárno, Slovensko
16_xbflavour_apani_MT_HR_01_Beckerarchitekti.jpg HOTELOVÁ REŠTAURÁCIA
Šamorín, Slovensko