X-BIONIC® SPHERE

 Šamorín, Slovensko

 

 

Rezort x-bionic® sphere o celkovej rozlohe viac ako 1 000 000 m2 ponúka profesionálne podmienky pre 27 olympijských športových disciplín. Jeho súčasťou je jedno z najmodernejších a najväčších olympijských jazdeckých centier na svete. Okrem športových zariadení tu však môže návštevník využiť i kongresové centrum, X-BIONIC® hotel, zrelaxovať sa v aquaparku a luxusnom wellness centre, či užiť si gurmánsky zážitok v jednej z reštaurácií a barov.

Areál sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Dunaja pri meste Šamorín, ktoré je známe svojou bohatou históriou chovu koní. Hlavná kompozičná os, vo forme zelenej promenády, je rovnobežná s brehom rieky. 

Architektúra budov rezortu je špecifická použitím veľkorozponových lepených nosníkov. Palete materiálov dominuje drevo, prírodný kameň, trapézové plechy a biela plachtovina.

X-BIONIC® equestor SPHERE

Najväčší podiel rezortu x-bionic® sphere zaberá x-bionic® equestor sphere venujúci sa jazdeckým športom, s rozlohou 379 167 metrov štvorcových. Bol navrhnutý v úzkej spolupráci s Prof. Dr. Arno Gegom, vedúcou osobnosťou v navrhovaní jazdeckých zariadení v Nemecku. Areál ponúka špičkové podmienky pre hosťovanie najprestížnejších svetových jazdeckých súťaží a podujatí. Jazdcom a ich koňom však tiež poskytuje profesionálne, vysoko kvalitné vybavenie na tréning. 

X-bionic® equestor sphere obsahuje tri piesočné a tri trávnaté parkúrové dvory (o celkovej ploche 52 929 metrov štvorcových), pretekársku trať, dve jazdecké haly, stajne so skoro sedemsto ustajňojacími boxmi (letné: 440 boxov, zimné: 198 boxov, klubové: 45 boxov), dve divácke tribúny, ktoré pojmú viac ako 2600 divákov, Rider 's Club, reštauráciu “Farrier´s” a niekoľko menších foriem architektúry.

 

Rozvoľnený urbanistický koncept pomáha zvýrazneniu hlavných dominánt strediska - jazdeckej haly a hlavnej tribúny.

Hlavný vchod do equestor sféry je zvýraznený sochou koňa, v súčasnosti najväčšou na svete. Dynamika a sila sochy je dosiahnutá pomocou tisícov individuálne zváraných platní z nerezovej ocele, ktoré tvoria 8,3 metra vysokú hmotu. Autorom sochy je prominentný maďarský umelec Gábor Miklós Szőke.

Projekty v kategórii

variant_prestresenia_pribytku_mnicha.jpg ZOBORSKÝ KLÁŠTOR
Nitra, Slovensko
qsiskola03busprerobena.jpg REKONŠTRUKCIA ŠKOLY
Šamorín, Slovensko
1m.jpg PARKÚROVÁ TRIBÚNA
Šamorín, Slovensko
sekule_podorys1np.jpg AQUAPARK
Sekule, Slovensko
viz3.jpg AQUAPARK
Komárno, Slovensko
podorys_promenada.jpg PROMENÁDA
Šamorín, Slovensko
AT_Senec_06_120428.jpg AQUATHERMAL
Senec, Slovensko
2u.jpg AQUAPARK
Šamorín, Slovensko
bytA.jpg ŠTARTOVACIE 4-BYTOVÉ DOMY
Koplotovce, Slovensko
viz_kika04.jpg RODINNÝ DOM
Šaľa, Slovensko

Kontaktujte nás

Použite náš kontaktný formulár a my Vás kontaktujeme okamžite ako to bude možné.

tel.: 0907 981 125

e-mail: atelier@becker.sk